Rehber Minecraft Tarım Rehberi

LazDeadpool

Yönetici
Yönetici
524
Minecraft tarım Rehberi

525

Evet bugün Minecraft'ta tarımdan bahsediceğim.Bu ziraat vakaı nedir diye sorarsanız tohum ekerek belli bi süre bekledikten sonra çıkan buğdayı toplayarak ekmek,pasta yapabilir ve yeni eklenen bir özellik olan hayvanları çiftleştirebilirsiniz.Ziraat Şubat 6 2010 tarihinde oyuna eklendi.Ekim iyi mi yapılır
İlk olarak bir orak yapın. Tohumları ekeceğiniz toprak blokun üzerine sağ tıklayarak ekim için düzeltin. Toprak işlenecek ve kuru gözükecek.Suya yakın olduğu vakit bu bloğun rengi sonucucak ve sulanmış toprak olucak.Bu ise toprak verimini arttıracak.

526
Orak yapımı
Tohum
Yerdeki çimenleri sökerek (vurarak yani) toplayabilirsiniz.

İpuçları:

Sulanmamış toprağa ekilen tohum daha yavaş büyür.
Ürünlerin yanına koyacağınız meşale geceleri yaratıkların üzerlerine doğması engelleyecektir.
Toplama vakitı

Ürünleri istediğiniz vakit herhangi bir alet ile üzerine sol tıklayarak hasat edebilirsiniz. Ama sadece başaklar tamamen sarıya döndüğünde buğday verir.Başaklar tamamen olgunlaştığında 1 adet buğday ve 0 ve 3 içinde tohum elde edersiniz.

Melon ve Pumkin yetiştirme:


melon(karpuz) dizilişi


Aynı şekilde pumkin ve melonuda bu şekilde yetiştireceksiniz fakat onda vaka biraz daha farklı.Tohum ile su arasında bir tane boşluk olmalı ki karpuz çıkabilsin.Bunun için önündeki yeri orakla düzleştirmeyin.(Bir çoğu videoda orakla düzleştiriyorlar fakat bence yavaşlıyor)pumkin şu demek oluyor ki balkabağıda aynı şekilde koyulmalı.

Tohum nerede?
Pumkinler her hangi bir yerde bulunur fakat melonlar yalnız zindanlarda bulunur.

Şeker kamışı yetiştirme:
527

Bunlarda orak kesinlikle kullanmayınız bir tek su kenarında yetişir.şu demek oluyor ki arada boşluk olmadan tam dibinde olmalıdır.Bununla şeker yapabilirsiniz.Kağıt yapıp kütüphane ve haritada oluşturabilirsiniz.

Nerede Bulur Bu Şeker Kamışı?
Minecraft'ta bir çok yerde bulunur fakat karlı bölgelerde azdır çünkü su donmaktadır karlı bölgelerde.Böylece yetişememektedir.
 
Üst